Anunţurile expirate se regăsesc la: Arhiva anunţuri/comunicate
Comunicat de presă „PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată!” proiect: Înființare centru de colectare prin aport voluntar în comuna Beidaud, județul Tulcea
   Proiectul are ca obiectiv principal crearea unui centru de colectare modern și accesibil, destinat colectării selective a diferitelor tipuri de deșeuri. Centrul va oferi facilități pentru colectarea de materiale reciclabile, inclusiv plastic, hârtie, metal și sticlă, contribuind astfel la reducerea impactului asupra mediului și susținerea economiei circulare în regiune.

Valoarea totală a finanțării nerambursabile este de 3.830.913,04 lei

afis centru colectare.pdf  (189,44 KB)  data: 21-12-2023   utilizator: 1
comunicat de presa.docx  (228,01 KB)  data: 21-12-2023   utilizator: 1
Comunicat de presă - lansare proiect
Lansarea proiectului cu titlul „Consolidarea capacităţii Primăriei Beidaud în vederea gestionării situaţiei de pandemie generate de virusul SARS-COV-2”, cod 147274, cofinanțat prin AM POIM în baza contractului de finanțare nr. 1277/ 30.03.2022.
Obiectivul general al proiectului: Creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare generată de virusul SARS-Cov-2 și diminuarea riscului de propagare a bolii Covid-19 prin dotarea unităților de învățământ – Școala Beidaud, Școala Neatârnarea, Școala Sarighiol de Deal din localitatea Beidaud cu echipamente de protecție și produse de dezinfecție în vederea realizării în condiții de siguranță sanitară a activității educaționale.

Comunicat de presa.docx  (185,53 KB)  data: 08-09-2022   utilizator: 1